Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı güven tazeledi

Büro Memur-Sen Mardin Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kongresi yapıldı.

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı güven tazeledi
Mardin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün toplantı salonunda yapılan kongreye , sendikanın üye ve delegeleri, kamu kurumlarının yöneticileri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Seçime Divan seçimi ile başlandı. Divan başkanlığına Bayındır Memur-Sen Mardin Başkanı Abdulsamet YILMAZ, Diyanet Memur Sen Şube Başkanı Abdulkadir KURTULUŞ Ulaştırma Memur Sen Mardin Başkanı Mehmet ASLAN, Bem Bir-Sen Mardin Başkanı Ahmet TULGA seçildi.

Divanın oluşturulmasının ardından Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, bir konuşma yaptı. Katılımcıları selamlayan Unat, "Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanlığı kurulduğu tarihten itibaren tüm sekretaryaları ile birlikte zor şartlarda ve kıt imkânlarla çalışmalarını azimle sürdürmektedir. Sendikamız 62 kurum, 8 bakanlık ve 3 başkanlığa hitap etmektedir. Bu geniş yelpazede kamu çalışanlarımızın özlük haklarının yanı sıra sosyal haklarda da üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürdük." dedi.

Unat, "Gerek yazılı gerekse görsel basın da sendikamızın misyonu, faaliyetlerini siz değerli kamu çalışanlarına ve paydaşlarımıza en doğru, en hızlı şeffaf ve sürdürülebilir bir sendikacılık anlayışı ile anlattık. İlimiz de tüm kamu kuruluşlarında teşkilatlanmamızı tamamlayarak 2013’te 211 olan üye sayımızı öz verili çalışmalar neticesinde 600’e ulaştırdık. Sendikamızca, üyelerimize sağlanan ekonomik ve sosyal alanda bazı faydalardan bahsetmek gerekirse, Mardin Büro Memur Sen çatısı altında bazı firmalar ile indirim anlaşması yapılarak üyelerimize ekonomik olarak katkı sağlamaya çalıştık.” şeklinde konuştu.

Ardından Memur-Sen Mardin İl Başkanı Eyyüp DEĞER üyelere hitap etti.

Denetim ve faaliyet raporları okunup oylamayla kabul edildikten sonra dilek ve temenniler bölümünde Mardin Gençlik Hizmetleri Müdürü Yusuf DAĞ, Midyat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin TUNÇ  ve Midyat Sosyal Güvenlik Merkez Abdurrahim GÜNEŞ  birer konuşma yaptılar.

Konuşmanın ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçime mevcut şube başkanı Ümit UNAT ve ekibi oy birliği ile seçildi. UNAT, son olarak kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2021, 09:31

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER