Akar Tekstil Yöneticileri ve Çalışanları Mardinli Çocuklarla Bir Araya Geldi

Akar Tekstil, son yatırımı olan Mardin Savur’daki dev tekstil fabrikasında 2021 yılında 2 bin 500 kişiye istihdam sağlamayı hedeflerken, istihdamın yanı sıra; insana dokunan projelerle de bölgeye katkı sağlıyor

Akar Tekstil Yöneticileri ve Çalışanları Mardinli Çocuklarla Bir Araya Geldi
 Fabrikanın bulunduğu Savur ilçesine bağlı Kayatepe Köyü’ndeki 94 mevcutlu Kayetepe Sadi-Sabahattin Evrensel İlkokulunu ziyaret eden Akar Tekstil yöneticileri ve çalışanları, okulun öğretmenleri ve öğrencileriyle buluştu. Etkinlikte anaokulu ve ilkokul öğrencileriyle bir araya gelerek kışlık giyim hediyelerini takdim eden Akar Tekstil yöneticileri ve çalışanlarına, çocuklar da duygu ve düşüncelerini yansıttıkları resimleri hediye etti.

Akar Tekstil olarak insanı temel alan bir üretim ve dayanışma anlayışını, üretim yaptıkları her yere taşıdıklarını ifade eden Akar Tekstil Genel Koordinatörü Nihal Fidan, istihdam odaklı ve sürdürülebilir bilinçle büyümeye devam ettiklerini vurguladı. Sürdürülebilirliği sadece üretimde değil; fabrika sınırlarının dışına taşıyarak sosyal hayata da dokunduklarını belirten Nihal Fidan, “Akar Tekstil olarak sürdürülebilirliği hayatın her alanında benimsiyoruz. Üretimde olduğu gibi, sosyal bağlarımızda da sorumluluklarımızın bilincinde ve takipçisiyiz. Fabrikamızın temelinin atıldığı günden bugüne; heyecanımızı paylaşan, misafirperverlikleriyle içimizi ısıtan ve bize kucak açan tüm Mardin’e sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

 

“İnsana dokunan projelerle, bulunduğumuz yerin bir parçası olacağız”

 

Üretimde istihdam odaklı büyüme ile Savur fabrikasında yüzde 80 kadın istihdamı oluşturacaklarını kaydeden Nihal Fidan sözlerini şöyle sürdürdü: “Üretimde ve sosyal ilişkilerimizde kadınlar ve çocuklar önceliğimiz. Kadınlarımızı üretime katılmaya teşvik edecek, bu konuda pozitif ayrımcılık uygulayacağız. Sosyal ilişkilerimizde de İzmir ve Manisa Kula’da olduğu gibi, Mardin Savur’da da, üretimle birlikte insana dokunan projelerle bulunduğumuz yerin bir parçası olacağız. Bu bağlamda Kayetepe Köyü bizim için fabrikamızın adresi değil, kendi köyümüz oldu. Bununla birlikte, sosyal sorumluluk projelerimiz Kayetepe ile sınırlı kalmayacak; komşu köy ve ilçelerde de çocuklarımızla ve hemşehrilerimizle bir araya gelmeye devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 11:44

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER