banner113

MTDF’den Macron’a Sert Tepki

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu (MTDF) Fransa Cumhurbaşkanı EmmanuelMacron’un Hz. Muhammed’e hakaret içerikli Karikatürleri devlet binalarına yansıtılmasına izin veren kararını sert bir şekilde kınadı.

MTDF’den Macron’a Sert Tepki
 

Kızıltepe hububat ticaret merkezi Şeyh Şerif Kahraman Camisinde Cuma namazından sonra cami bahçesinde bir araya gelen Mardin toplumsal dayanışma federasyonu bileşenleri, Mardin muhtarlar derneğini temsilen Dernek başkanı İsa Dal, Midyat Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Nas, Zahireci esnaflar ve cami cemaatinden oluşan heyet Yapılan basın açıklamasına destek verdiler.

 

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu başkanı Mehmet Şerif Öter tarafından okunan basın açıklaması metni aşağıdadır.

 

BASIN AÇIKLAMASI 

İnsanlığa rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içerikli karikatürlerin afişlerini Özgürlük adı altında Fransa Devlet binalarına asılmasına, Işıkla yansıtılmasına Onay veren Fransa Devlet başkanıIrkçı, Faşist Macron bu davranışıyla İslam ve İnsanlık Peygamberi Hazreti Muhammed’e hakaret etmekle kalmamış, Aynı zamanda Müslümanlara karşı beslediği, Kin ve Nefretini adeta Kusmuştur.

Fransa’nın tarihi öylesine kanlıdır ki Utancından soykırım arşivlerine erişimi engelliyor.

Macron’un Emperyalist, barbar ataları Fransa tarihini Kanla, Katliamla yazmıştır.

İnsanlıktan Çıkmış MacronPeygamberimiz Hz. Muhammed’e hakaret edeceğine Kanlı tarihine baksın.

Fransa’nın Tarihte yaptığı bazı Katliamları Hatırlatmak istiyorum; VENDEE KATLİAMI: Fransız devriminin hemen ardından ülkenin batısındaki Vendee bölgesinde isyan eden Katolik Hristiyanlara yönelik katliamda 600 bin Katolik katledilmiş.

1872-1954 arası 500 binden fazla Vietnamlıyı katletmiş.

Fransa işgal edip, yıllarca sömürdüğü Cezayir’de 1 milyon 500 bin Cezayirliyi Katletmiş.

1994’te Ruanda’da yaşanan soykırımda 800 bin kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamın baş sorumlusu Fransa’dır.

Gabon’da, Senegal’de, Benin’de, Tunus’ta, Gine’de, Burkina faso’da, Çad’da, Kamerun’da ve Cibuti gibi Afrika ülkelerinde Fransızlar insanları yalnızca öldürmekle kalmadı. Geride kalanları din değiştirmeye zorladı.

Medeniyetler beşiği, Dinlerin, Dillerin ve farklı kültürlerin kardeşçe yaşadığı Kadim Kent Mardin Kızıltepe’den Macron’a sesleniyorum; Yüce İslam Dinini kirli diline doladığından bu yana başta Fransa ve bazı batı Ülkelerinde her geçen gün Müslüman karşıtlığı ve İslam düşmanlığı artmaya başlamıştır.

Dinini yaşamak isteyen Müslümanlar Fransa’da artık özgür değildir. Çünkü Macron ve onun zihniyeti Müslümanları hedef haline getirmiştir.

Yaptığı provokatör çizimlerle tanınan İslam Düşmanı Fransız karikatür dergisi Charlie HedboMacron’danaldığı cesaretle Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’e hakaret içerikli karikatürlerini yeniden yayınlamaya başlamıştır.

Söze gelince Medeniyet ve İnsan hakları havarisi kesilen, samimiyetsiz bazı batı ülkeleri Charlie Hedbo‘nın İslam peygamberine Alçakça, Rezilce hakaret etmesine sessiz kalmaları İnançlara, Kutsallara verdikleri değerin bir kanıtıdır.

Bu gün Peygamberimize yönelik yapılan bu çirkin saldırı; Şayet Hz. İsa’ya, Hz. Musa’ya veya başka bir peygamberimize yapılmış olsaydı biz yine burada aynı tepkiyi gösterecek ve sahip çıkacaktık.İşte biz Müslümanların samimiyet ve medeniyet farkı budur.

Sözlerime burada son verirken Peygamberimiz Hz. Muhammed’e yapılan bu çirkin saldırının bir numaralı sorumlusu Macron ve onun zihniyetini Şiddetle kınıyor ve Lanetliyorum.

Allah’ın laneti Peygamber düşmanlarının üzerine olsun.

Zalimler ve kâfirler için yaşasın cehennem

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 16:13

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER