Mardin Federasyonu Bileşenleri İftarda Buluştu

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Sivil toplum kuruluşları, Muhtarlar, basın mensupları ve birçok davetliye iftar yemeği verdi.

Mardin Federasyonu Bileşenleri  İftarda Buluştu

Hububat Ticaret Merkezi açık alanda verilen iftar yemeğinde konuşan Federasyon başkanı Mehmet Şerif Öter katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiğini belirterek şöyle dedi:

“ Bu mübarek iftar yemeğinde sizleri aramızda görmekten memnun olduk ramazan ayının tüm islam alemine huzur getirmesini ve tüm dünyaya barış getirmesini diliyoruz. İnşallah bu ramazanda ve önümüzdeki bayramda hem ülkemizdeki sıkıntılar gider hem de yanı başımızda her gün insanların öldüğü savaşların bitmesine vesile olur. Bu sınırımızda yaşananlardan endişeliyiz.  İnşallah bir an önce barış ortamı oluşur ve bu vahşi katliamlar son bulur. “

Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma Derneği Başkanı İsa Tunç ise Ramazan ayının barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak şunları söyledi:

“ Kızıltepe ilçemizde ziraat fakültesi, beden eğitimi ve spor yüksek okulu, ve önlisans yüksek okulların yapımı için çabalarımız devam ediyor. Bu konuda herkesin destek vermesini istiyoruz. Kızıltepe ilçemiz bir çok ilden büyüktür bizler artık bunların yapılması için her türlü girişimi yapacağız.  Bu iftar yemeğinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum inşallah bu mübarek günler barış ve huzura vesile olur.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2015, 01:32

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER