Kaymakam Cıdıroğlu’nun “Yaşlılar Günü” mesajı

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Cıdıroğlu’nun “Yaşlılar Günü” mesajı

Kaymakam Cıdıroğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Yaşlılarımız geçmiş ile gelecek arasında köprü vazifesi gören, kültürümüzü yarınlara taşımamızı sağlayan ve her zaman tecrübelerinden yararlandığımız değerli varlıklarımızdır. Türk aile yapısında yaşlılarımızın, tarihin her döneminde büyük saygı görmüş, ailenin bilge kişisi, varlığı bağlı olduğu ailenin birleştirici unsuru, koruyucusu ve önderi olduğunu unutmamalıyız. Toplum olarak, yaşlılarımıza hayatın her evresinde saygı ve hoşgörü göstermek, onlara olan vefa borcumuzu hayır dualarını alarak ödemek en önemli erdemlerdendir.

Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak, yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla tüm dünyada 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü olarak anılmaktadır. Yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak; kişi, kurum ve devlet olarak öncelikli görevimizdir.

Bizleri sabırla sevgiyle şefkatle bugünlere taşıyan, hayatımızın her aşamasında bizlere rehberlik eden tüm büyüklerimizin ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ederek, sevgi ve saygılarımla ellerinden öpüyorum.”

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER