Mardin İstasyon Çatom’dan Öğrencilere Ücretsiz Saç Kesimi Yapıldı

Mardin İstasyon Çok Amaçlı Toplum Merkezi bünyesinde açılan kuaförlük kursu eğitimcileri ve kursiyerler, Artuklu Seyhan Şehit Üsteğmen İlköğretim Okulu öğrencilerine yönelik ücretsiz saç kesimi yaptı.

Mardin İstasyon Çatom’dan Öğrencilere Ücretsiz Saç Kesimi Yapıldı
Özellikle Artuklu Seyhan Şehit Üsteğmen İlköğretim Okulu öğrencilerine, periyodik olarak da tüm öğrencilere yönelik saç kesimi yapılması düşünülüyor. Bu kapsamda ilk etkinlik olarak 14 kız öğrencinin saçı kesildi. Mardin İstasyon Çok Amaçlı Toplum Merkezi Koordinatörü Özlem AVUKA , “ Bu çocuklarımızın çoğunluğunun maddi durumları kötü. Dezavantajlı aileler. Çocukların saç bakımı pek yapılamıyor. Bu kuaförlük kursumuzu özellikle kız öğrencilerine yönelik yapıyoruz. Saçlarını kesmek istemeyenler bile kesmek istediler. Aileleri de etkinliğe katıldı. Anneler kucaklarında bebekleriyle gelip saç kesimlerini yaptı. Diyebilirim ki, doğduğu günden beridir kesilmeyen cansız saçlar bile vardı .” dedi. Mardin’deki köy okullarına yönelik çalışmalar düşündüklerini belirten Özlem AVUKA, “ Ekim ayına kadar sürecek olan kuaförlük kursumuzu talep oldukça yeniden açıp, bu maddi durumu iyi olmayan öğrencilere hizmet edeceğiz. Mardin İstasyon ÇATOM olarak bu etkinliği gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu olduk .” dedi. Kuaförcü katılımcılar yetiştiren bu kuaför kursunun eğiticilerinden Yadigâr SEVİNÇ , “ Bu çabanın içinde olmaktan çok mutluyum. Bu şekilde hem mesleki deneyimimizi geliştiriyoruz hem de kuaför salonu görmeyen, gidemeyen öğrencilerin ayağına gittik. Çok iyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum. ” dedi.

Artuklu Seyhan Şehit Üsteğmen İlköğretim Okulu Müdürü Sabahattin SÜMER ise “ Çatom’un öğrencilerimize yönelik bu saç kesimini değerli ve faydalı bir çaba olarak değerlendiriyorum. Okulumdaki öğrencilerin kuaförle buluşmaları onları da mutlu etti .” dedi.

Not: Mardin İstasyon ÇATOM, GAP idaresi tarafından sürdürülebilir kalkınmanın ekonomik, sosyal ve çevresel boyutlarını bütünleştiren yoksulluğu azaltma stratejileri katılımcı yaklaşımların teşvik edilmesi kapasite geliştirmeye yönelik

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 00:23

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER