banner113

Kızıltepe’de öğrenciler için matematik seferberliği başlatıldı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve "Her Yerde Matematik" anlayışıyla hazırlanan matematik seferberliği başlatıldı.

Kızıltepe’de öğrenciler için matematik seferberliği başlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlatmış olduğu Matematik Seferberliği doğrultusunda Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde de yürütülen  faaliyetler, öğretmenlere verilen eğitimler ve öğrencilere yapılan çalışmalar ile hız kesmeden devam ediyor.

Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak, öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Matematik Seferberliği”  Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde başlatıldı. Öğrencilerin matematik dersini daha kolay  kavramak adına düzenlenen etkinlikte matematiği Oyunlaştırarak öğrencilerin dersten keyif almalarını ve akran öğretimi tekniğiyle konuyu tüm öğrencilerin kavraması amaçlanıyor.

İlçe genelinde başlatılan etkinlik ile ilgili açıklama yapan Kızıltepe  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet BİLEN , Matematik seferberliği çerçevesinde Kızıltepe ’de Bakanlıkça hayata geçirilen ve "Her Yerde Matematik" anlayışıyla hazırlanan matematik seferberliği programı ile öğrencilerde matematik önyargısının kırmak üzere çok güzel bir seferberlik başlattıklarını söyledi.

BİLEN,” Matematiğin günlük yaşamdaki önemine vurgu yaparak, öğrencilerimize matematiği sevdirmek  ve gelişimlerini desteklemek için yapılan etkinliklerin önemine vurgu yaptı. Matematik Seferberliği kapsamında ilimizde yürütülen eğitimlerle atölye çalışmalarının içerik ve çeşitlilik yönünden artarak devam ettiğini dile getirdi.
Matematiğin alan becerilerini günlük hayatla ilişkili hale getirebilmek üzere başlatılan çalışmaya öğretmenlerimizden de güzel geri dönüşler aldık. İnanıyoruz ki, çocuklarımız ve gençlerimiz matematiği severek bunu günlük hayatlarında kullanabilen, analitik düşünen, bilgileri işlemede bağlantılar kurabilen ve yeni fikirler oluşturabilen bireyler olarak doğru ve nitelikli şekilde nasıl öğreneceklerinin teknikleri öğrenecekler“ dedi.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER