Bugün Benim Efkarım Var

Kızı olan babalar ve babası hayatta olan kızlar birkaç dakikanızı çalacağım
Bakalım bu sıra dışı değerlendirmem de hangi maddede kendinizi bulacaksınız?
 
Ve sonunda beklediğim an gelmişti biricik kızım dünyaya gelmişti.
 
Yaş: O
 
Baba: Ne kadar da güzel tanrım. Şimdi bu küçücük şey benim kızım mı?
Kızı: Bu gözlerini benden alamayan adam sanırım babam
 
Yaş: 5
Baba: Güzelim biricik prensesim benim. Söyle bakalım baban sana neler alsın
Kızı: Bu dünyada en çok babamı seviyorum. Başkasını sevmesin babam
 
Yaş: 10
Baba: Gittikçe yaramaz oluyor, kime çekti bu kız…
Kızı: Ben babama aşığım. Büyüğünce babam gibi bir erkekle evleneceğim.
 
YAŞ: 15
Baba: Ne kadar çabuk büyüdü… Eve de gittikçe geç kalmaya başladı. Bu gidişle Allah korusun kötü şeyler gelecek. Yok, artık daha sert konuşmanın zamanı geldi.
Kızı: Babam yüzünden arkadaşlarımla isteğim kadar zaman geçiremiyorum. Ne zaman özgür olacağım ben. Baskılarına dayanamıyorum.
 
YAŞ: 20
Baba: Artık sözümü dinlemiyor üstelik benden gittikçe uzaklaşıyor. Kendi parasını da kazanıyor tabi bana ihtiyacı kalmadı. Uzun zaman oldu tatlı bir sohbet etmediğimiz. Galiba kızımın yuvadan uçma zamanı geldi.
Kızı: Her dediğime alınıyor beni bir türlü anlamıyor. Geçen gün mini eteği giymeme karışmasına ne demeli. Evden ayrılmalıyım kendi hayatımı kurmalıyım. Arkadaşlarım haklı çocuk değilim ya artık.
 
YAŞ: 25
Baba: Bir gün bunun olacağını biliyordum. Kızım evleniyor. Zaten aramız eskisi gibi iyi değildi. Artık bir kocası var artık Prensesim beni terk ediyor.
Kızı: Böyle bir günde bile o mutsuz yüz ifadesini takınmasının ne anlamı var. Bu en mutlu günümde. Biliyorum onu bir türlü içine sindirmedi. Bu yüzden yapıyor.
 
YAŞ:30
Baba: Çok az görüşüyoruz. Daha sık bir araya gelsek ne olur. Hem torunlarımı da çok özledim. Kendi arkadaşlarından bir fırsat bulda kızım babana zaman ayır.
Kızı: Babamı da çok ihmal ettim bu aralar. Hafta sonu bir sürpriz mi yapsam gönlünü alsam. Telefonda sesi üzgün geldi.
 
 
 
 
 
YAŞ: 35
Baba: Bugün çok daha iyi anladım kızım beni yanına yakıştırmıyor. Ona göre ben çağın gerisinde kalmışım. Ona göre benim bilgim onunkinin yanında bir hiç. Oysaki küçücükken keşke öyle kalsaydın be prensesim. Derslerini birlikte yapmaz mıydık? Anlamadığın da problemleri biz seninle çözmez miydik? Beni beğenmiyor.
Kızı: Babam giderek çocuk gibi davranıyor. Sürekli bir şeyler yakınmakta. Son zamanlarda sağlığı da iyi değil hani. Ya ona bir şey olur ise. İsteği gibi bir evlat olmayı başaramadım da.
 
YAŞ: 45
Baba: Kızımın mutlu bir yuvası olması ne kadar güzel. Gözüm arkada gitmeyeceğim. Her şeyi kendi başardı. Her ne kadar benden utansa da ben onunla gurur duyuyorum.
Kızı: Babam için çok endişeleniyorum. Ben onu kaybetmeye hazır değilim. İlaçlarını da almayı hep ihmal etmekte. Allah’ım onu benden alma!
 
YAŞ:50
Baba: Bu dünyada sen hep mutlu kal yaşın büyüse bile benim küçük kızım!
Kızı: Babam benim neden bıraktın gittin beni. Ben şimdi kime danışacağım, kim yardım edecek bana. Ne olur gittiğin yerde mutlu ol. Ne olur yanımda olduğunu hissettir bana. Küçükken derdin ya eğer bir gün uzaklara gidersem seni almadan bil ki bir yerlerde seni koruyacak takip edeceğim. Baba arada sırada çocukken değin gibi işaretler gönderecek misin bana. Baba ben sensiz nasıl yaşayacağım. Kimselere etmiyorum şikâyet sadece ağlıyorum derdime
 
YAŞ:55
Kadın: Baba sen gideli seni daha iyi anlıyorum. Hani derdin ya evlatlarından gör diye. Baba keşke seni üzmeseydim diyemiyorum. Biliyorum ki “keşkelerin”artık bir faydası yok değiştirmeyecek hiçbir şeyi. Babam eğer beni gerçekten duyuyorsan verilmiş sözüne karşılık
Seni üzdüğüm her gün için çok ama çok pişmanın bunu bil ne olur mu?
 
 
 
Babasının annesinin değerini onları kaybedince bilen ama “keşke” diyen PİŞMAN
Evlatlara.

YORUM EKLE