Aynaya Yansıyan Yüzümdeki İnce Çizgiler

Bugün aynaya bakınca yüzümde ki ince çizgileri görünce adeta şoke oldum. Bir dokunuşun okşayışı gibi. Asıl çizgiler değil cesur tutamadığım bakışlarım acemice geldi bana. Bazen yüreğim gövdeme sığmaz olur. Bilirim ki acıyla ayrılıkla beslerim ben yüreğimi. Duygularımı lekelerden arındırmak istedim. Belki bir deniz kadar berrak, bir gök kadar masum.
Dört mevsim olan bir fırtına idi sevdiğim an. Kimi sevdiysem nedense duygularım kir pas içinde kalmakta. Pusular kuran her sabah seherinde gece güneşe küserek, avuntular aramakta. Ay yüzlü masum gölgelerim havada savrulurken. Duyardım hıçkırıklarla martıların ağladığını.
Herkesin hayatı bir yalan üzerinde kurulmamış mı? Siyahtan başka renk yok elimizde hüznün yolları ayırdığı gibi. Sessizlik büyür ya her gece işte o an bir umut bazen bir acı düşerdi bana. Bir ömür boyu kaçsam da bilirim duman çökmüş şehrimin üzerine.
Ne garip ki kış mevsimi doldurmamış ki miadını. Zamansız kaçışlarını yüzüme vururken. Bugün aynaya bakışta ince çizgiler görünce adeta şok oldum.
                                                                                                                      Tolga TURAN

YORUM EKLE